Copyright 2018 - Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Gorące podziękowania składamy WOLONTARIUSZOM oraz naszym darczyńcom i sponsorom:

Starostwu Powiatowemu w Białobrzegach,
Urzędowi Miasta i Gminy Białobrzegi,
APLAUZ – PROFESSIONAL Grzegorz Kocun
P.P.H.U.B. "FORMAT" Kamil Krawczyk
PHU CENTRUM OGRODNICZE GRAMAR Marcin Osowski
Zakład Produkcyjno-Handlowy Star-Mar. Piekarnia
Zakład Piekarski „OSKROBA" Sp. z o.o.
Kwiaciarnia "Flower Shop" Jarosław Kołacki
Sklep monopolowy „WinoWajca” Mieczysław Kołacki
Sklep Spożywczo – Przemysłowy Marian Kołacz
Sklep Spożywczo – Przemysłowego GROSZEK RADZANÓW
Sklep Spożywczy "Witaminka" Łukasz Traczyk
PHU „SUKCES” Bożena Krzosek
„DELIKATESY” Ewa Więckowska
ARWIT Witold Bubek
Słonecznej Agencji Ubezpieczeń Magdalena Dygas
Caritas Diecezji Radomskiej
Radomskiemu Bankowi Żywności

 

STREFA MŁODYCH "Razem ponad Niebo" działająca przy Katolickim Stowarzyszeniu „Serca dla Serc” w Jasionnie, przy współpracy Starostwa Białobrzeskiego, Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi, po raz pierwszy zorganizowała dla dzieci z terenu parafii pw. Zwiastowania N.M.P. w Jasionnie aktywny i kreatywny wypoczynek w trakcie ferii zimowych. Poprzez przygotowany program zajęć, wspólnie kształtowaliśmy zainteresowania dzieci oraz integrowaliśmy się wokół wspólnych działań.

Ferie upłynęły pod hasłem „Witajcie w naszej bajce” a w trakcie prowadzonych zadań uczestnicy mieli okazję poznawać ciekawe formy spędzania czasu wolnego, jeździć na kucyku, uczestniczyć m.in. w zajęciach edukacyjnych, artystycznych, plastycznych, kulinarnych, jak również we wspólnym wyjeździe do Krainy Marzeń czy wziąć udział w Balu Karnawałowym organizowanym na zakończenie ferii. Dzieci miały do wyboru różnorodne zajęcia w zależności od swoich upodobań. Wykonywały m.in. laurki na dzień Babci i Dziadka czy brały udział w grach i zabawach rozwijających logiczne myślenie. Oferta zajęć podczas ferii cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci ze wszystkich miejscowości parafii i nawet z poza jej obszaru. W zajęciach w czasie ferii brało udział 25 dzieci, które chętnie przychodziły na warsztaty odbywające się w Domu Spotkań Wiejskich w Branicy

Na zakończenie ferii odbył się bal przebierańców, na którym spotkaliśmy m.in. „prawdziwego” Spidermana. Nie zabrakło również kowboja, murzynki, księżniczek, cyganki oraz wróżek. Wszystkie dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością w doborze stroju karnawałowego. W czasie balu nasi przebierańcy brali udział w różnych konkursach, takich jak: taniec w parach z balonem oraz wybór „Króla i Królowej balu”. Zwycięzcy konkursów otrzymywali drobne nagrody, zaś Król i Królowa zostali nagrodzeni wspaniałymi koronami. Wszyscy uczestnicy ferii otrzymali dyplomy oraz upominki.

Program tegorocznych ferii obfitował w wiele atrakcji. Staraliśmy się tak ułożyć plan, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Bardzo się cieszymy, że nasi podopieczni tak licznie uczestniczyli w zajęciach. Dodajmy również, ze zajęcia które zaproponowaliśmy podczas były bezpłatne.

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG
  • 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png