Copyright 2018 - Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

 

Chcesz pomagać innym? Chcesz doświadczyć czegoś nowego? Chcesz poznać nowych ludzi? Chcesz się sprawdzić? Chcesz zmienić otaczającą cię rzeczywistość? Masz pomysł jak tej zmiany dokonać?
A może po prostu nie wiesz co robić w wolnym czasie? Wolontariat, to jest to!!!


Wolontariat daje radość z pomagania innym, szansę wykorzystania posiadanej wiedzy
i umiejętności, rozwijania zainteresowań, zdobycia doświadczenia, sprawdzenia się w danej dziedzinie i zawarcia przyjaźni.

Wolontariat to bezpłatne, dobrowolne i świadome działanie na rzecz innych ludzi, organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych wykraczające poza związki rodzinno – koleżeńsko – przyjacielskie.

Bycie wolontariuszem to same plusy. Przede wszystkim, dlatego, że każdy może nim zostać, bez względu na wiek, płeć, rasę czy wyznanie. Dla nas wolontariusz to po prostu człowiek. Po drugie, mimo, iż wolontariat definiowany jest m.in. jako bezinteresowny i nieodpłatny, to czy tego chcemy czy nie daje nam on dużo radości, satysfakcji, doświadczenia, uczy nas cierpliwości, współpracy, zrozumienia, komunikatywności, pokory...i tak można wymieniać bez końca. Nic nie daje człowiekowi więcej radości niż uśmiech na twarzy drugiego człowieka, w dodatku uśmiech, który się pojawił dzięki nam.

ILE MUSZISZ POŚWIĘCIĆ CZASU?

Tyle ile możesz i masz ochotę poświęcić. W przypadku wolontariuszy, którzy podejmują się regularnej, długofalowej współpracy, jest to ok. 2 godziny tygodniowo. Jeśli wolisz działać akcyjnie, możesz zostać wolontariuszem nawet na jeden dzień w roku.

CO MOŻESZ ROBIĆ JAKO WOLONTARIUSZ?

Oferty współpracy są bardzo różne, tak jak różne są zainteresowania i umiejętności wolontariuszy. Przykładowe rodzaje zajęć to: udzielanie indywidualnych korepetycji, pomoc w pracach biurowych, utworzenie i prowadzenie strony internetowej, towarzyszenie osobom starszym, pomoc
w organizacji koncertów i innych wydarzeń kulturalnych, projektowanie materiałów promocyjnych, rozdawanie ulotek, pomoc w przenoszeniu wystawy czy przeprowadzce, prowadzenie zajęć z dziećmi, prowadzenie kursu językowego czy podstaw obsługi komputera.

Aktualne oferty znajdziesz w Centrum Wolontariatu Strefa Młodych „Razem ponad Niebo”, jednakże jeśli zgłosisz się do nas, możemy pomóc w znalezieniu oferty bardziej odpowiadającej Twoim zainteresowaniom.

Kto może zostać wolontariuszem?

Wolontariuszem może zostać każda osoba pełnoletnia (niepełnoletnia – za zgodą rodziców/ opiekunów).

 

 

Czy chcesz:

 • Rozwijać własne umiejętności?
 • Nawiązać nowe znajomości?
 • Odkryć sens pomagania innym?
 • Odczuwać satysfakcję z własnych działań?
 • Odkrywać nowe umiejętności i talenty?
 • Pożytecznie, twórczo i ciekawie spędzać swój wolny czas?

 

Jeśli odpowiedziałeś choć 3 razy na TAK, to Ta oferta jest dla Ciebie!

Jeśli nie chcesz się ograniczać, przyjdź do nas, albo pobierz formularz i zostaw nam swoją ofertę. Dzięki temu będziemy mogli wyszukać dla ciebie organizację z którą chcesz współpracować oraz innych wolontariuszy z którymi możesz działać.

/images/PDF-icon.png

 

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png