Copyright 2018 - Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

 

Organizator projektu, tj. Centrum Wolontariatu Strefa Młodych „Razem ponad Niebo” w obszarze organizacji i miejsc wolontariatu czy praktyk, przyjął na siebie rolę pośrednika między organizacjami pozarządowymi, instytucjami i samymi wolontariuszami. Jeśli Państwa organizacja zdecydowała się na udział w projekcie w roli oferującego miejsce wolontariatu w pierwszej kolejności powinniście się Państwo skontaktować z nami czyli osobami zajmującymi się tym modułem.

Procedura zgłoszenia oferty zapotrzebowania na praktykanta jest następująca:

 1. Pobieramy kwestionariusz zgłoszenia organizacji i miejsca wolontariatu – pobierz kwestionariusz.
 2. Wypełniamy poszczególne rubryki, zwracając szczególną uwagę na opis organizacji (element autopromocji), opis miejsca praktyk, wolontariatu oraz opisując zasady odbycia i przyjęcia na wolontariat.
 3. Odsyłamy wypełniony arkusz na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczamy osobiście , drogą pocztową do siedziby Centrum Wolontariatu pod adresem: Jasionna 32, 26-800 Białobrzegi
 4. W ramach projektu tworzona jest baza ofert, które poszukują wolontariuszy. Są one promowane wśród osób zainteresowanych jako miejsce, gdzie mogą oni więcej dowiedzieć się o organizacjach oraz poszukać takiej, w której mogliby zrealizować pasję wolontariatu. Baza ta jest uzupełniana na bieżąco przez wolontariuszy Centrum w oparciu o Państwa zgłoszenia.

Program realizacji wolontariatu wygląda następująco:

 1. Oczekujemy na zgłoszenia ze strony organizacji pozarządowych oraz instytucji
 2. Podpisujemy porozumienie między Centrum Wolontariatu a organizacją pozarządową lub instytucją
 3. Informujemy zainteresowane organizacje i osoby o propozycjach odbycia wolontariatu,
 4. Realizujemy porozumienie w oparciu o wspólne ustalenia.


Już teraz zapraszamy zainteresowane organizacje do zgłaszania się do nas oraz współpracy przy przygotowaniu miejsca wolontariatu.

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png